Dlaczego materiałowa torba z nadrukiem jest lepsza od plastikowej reklamówki?

Materiałowe torby cieszą się coraz większą popularnością, stanowiąc zarówno modne, jak i praktyczne akcesorium, które przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. Z nadrukowanym logo firmy lub organizacji, chwytliwym hasłem lub przyciągającą uwagę grafiką stają się natomiast fantastycznym gadżetem reklamowym, przewyższającym pod wieloma względami tradycyjne plastikowe reklamówki.

Torba z nadrukiem – świetny pomysł na reklamę 

Przedsiębiorcy i reklamodawcy od lat z powodzeniem wykorzystują torby jako nośnik reklamowy, stąd zresztą wzięła się potoczna nazwa foliowych woreczków – reklamówki. Ponieważ są chętnie używane, wielofunkcyjne i często noszone w ręku, sprawiają, że przekaz na nich zawarty trafia do szerokiego grona odbiorców, budując rozpoznawalność firmy.

Właściciele firm lub przedstawiciele organizacji decydujący się na umieszczenie reklamy czy logotypu na reklamówkach mają do wyboru dwa zasadnicze ich rodzaje: torby materiałowe lub te wykonane z tworzyw sztucznych. Oba rodzaje mają swoje zalety, w tym artykule skupimy się jednak na niepodważalnych plusach worków wykonanych z bawełny.

Trwałe i estetyczne torby bawełniane wielorazowego użytku 

Plastikowe reklamówki mają to do siebie, że często już po jednym użyciu trafiają na śmietnik. Gdy się zabrudzą, nikt nie zadaje sobie trudu ich czyszczenia, a ponadto są podatne na przebicie i rozerwanie. W przeciwieństwie do nich torby płócienne służą zwykle przez wiele lat, można je bez problemu wyprać w pralce i używać dalej. Są wytrzymałe, bardzo trwałe i przepuszczają powietrze, lepiej nadają się więc do przechowywania żywności i delikatnych rzeczy, które mogłyby się zepsuć owinięte w folię.

Ogromną zaletą toreb bawełnianych jest ich estetyczny wygląd. Jak większość przedmiotów wykonanych z naturalnych materiałów pasują niemal do wszystkiego i często są noszone jako modny dodatek, zwłaszcza gdy odznaczają się oryginalnym i pomysłowym nadrukiem. Tymczasem foliowe reklamówki są dość toporne i mało eleganckie, ponadto głośno szeleszczą, co bywa bardzo irytujące. Torby płócienne z długimi uszami można zawiesić sobie na ramieniu, a gdy nie są potrzebne – zwinąć w mały kłębek i schować do torebki lub kieszeni.

Bawełniane torby są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i wariantach z długimi bądź krótkimi uszami. Standardowy, najczęściej zamawiany rozmiar to 42 na 38 cm o rączce długości 70 cm. Jeśli chodzi o nadruk, zleceniodawcę ogranicza tylko jego wyobraźnia. Warto jednak dobrze to przemyśleć i stworzyć niebanalny projekt, ponieważ torby z intrygującym lub po prostu ładnym nadrukiem będą chętniej używane – wyjaśnia pracownik drukarni gadżetowej Nadruki Reklamowe z Bydgoszczy.

Ekologia przede wszystkim 

Na koniec najważniejszy pozytywny aspekt stosowania toreb bawełnianych, czyli kwestia ekologii. Jak wiadomo nie od dziś, plastik stanowi ogromne obciążenie środowiska naturalnego, ponieważ nie ulega rozkładowi. Zużyte foliówki latami zaśmiecają Ziemię – wystarczy spojrzeć na przerażające zdjęcia żołądka wieloryba wypełnionego plastikowymi torebkami i innymi śmieciami.

Torby z naturalnych materiałów są wielokrotnego użytku, a nawet kiedy już trafią do odpadów, rozłożą się lub zostaną poddane recyklingowi. Firmy reklamujące się w przyjazny środowisku sposób mogą tylko zyskać w oczach swoich potencjalnych klientów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *