Dobra pamięć

Żyjemy w świecie cyfrowym i otaczamy się szeregiem urządzeń mobilnych. To one dostarczają rozrywki, ale są również niezbędne do pracy. Nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona, tabletu czy aparatu, zabieram laptopa w podróż i do pracy, a także wybieramy szereg urządzeń peryferyjnych, które na przykład pozwalają nam przechowywać pliki, są zapasową pamięcią czy też dostarczają energii, gdy na przykład jesteśmy w trasie lub też w miejscu, w którym nie mamy dostępu do sieci.

  1. By być w kontakcie
  2. Przechowuj dane

By być w kontakcie

Gdy nie mamy zasilacza przy sobie lub też jesteśmy w miejscu, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, wówczas ratunkiem mogą być power banki. To świetna opcja, z której korzystają osoby, które mają szereg różnych urządzeń mobilnych, pracują intensywnie lub też prowadzą wirtualne życie towarzyskie i muszą być stale w kontakcie. Gdy wybieramy powerbanki, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich pojemność. Powinna ona pozwolić dwukrotnie naładować smartfon lub raz tablet. Dlatego właśnie najczęściej minimalną wartość określa się na poziomie 5000-6000 mAh. Są to dane szacunkowe, bo sama bateria także traci energię, więc w momencie, gdy potrzebujemy zapasu do różnych urządzeń, warto się zdecydować na powerbank o dużo większej pojemności. Musi być on wyposażony w minimum dwa złącza – micro USB oraz USB. Wówczas będzie się sprawdzać przy doładowaniu smartfonów czy tabletów, ale także odtwarzaczy muzycznych, przenośnych konsol do gier, smartwatche, aparatów cyfrowych, kamer oraz nawigacji samochodowych.

Przechowuj dane

Innym gadżetem chętnie wykorzystywanym przez miłośników nowoczesnych technologii są pendrive’y. Ich pojemność jest w tym wypadku również najważniejszym aspektem, bo od tego zależy, ile dokumentów, zdjęć, filmów, programów będziemy w stanie zamieścić w tej niewielkiej i poręcznej pamięci. Służy ona zarówno do przenoszenia danych, jak i ich przechowywania. To wygodne i świetnie sprawdza się w zastosowaniach prywatnych, biznesowych, szkolnych. Poza pojemnością warto także wziąć pod uwagę szybkość odczytu oraz zapisu, a także wygląd obudowy. To on sprawia, że niewielki gadżet przyciąga uwagę i pozwala wyróżnić się w tłumie innych. Niezmiennie również jest to jeden z chętniej wykorzystywanych produktów promujących marki, wydarzenia, organizacje. Korzystamy z nich na co dzień i się do nich przywiązujemy. Prawdziwym hitem może być także śmieszny pendrive. To rewelacyjny dodatek, który pozwala podkreślić dystans do rzeczywistości, wyrazić charakter, a czasem też wyeksponować pasje. Wszak dobrze mieć przy sobie ulubionego bohatera z kreskówki, żartobliwy nadruk czy też etykietę piwa czy też miniaturę wymarzonego auta.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *