Jak długo trzeba czekać na przelew z zagranicy?

Rozwój firmy zwykle wiąże się z tym, że jej produkty czy usługi trafiają poza polski rynek. Niekiedy sporym utrudnieniem może wydawać się realizacja płatności przez zagranicznych klientów. Czy rzeczywiście trzeba długo czekać na zaksięgowanie na polskim koncie środków przesyłanych z zagranicy?

Czas oczekiwania na zagraniczny przelew

Jeśli myślisz o tym, aby Twoja firma wypłynęła na szerokie wody, to na pewno zastanawiasz się nad wejściem na zagraniczny rynek. Twoi przyszli klienci będą oczekiwali tego, że szybko wyślesz im towar i zrealizujesz usługę – dlatego też warto zadbać o to, aby przesyłane przez nich pieniądze były jak najszybciej księgowane na Twoim koncie.

Niestety oferta tradycyjnych przelewów bankowych jest rozczarowująca. Jeżeli klient będzie musiał w ten sposób zapłacić za zakupy w Twoim sklepie, to środki możesz otrzymać nawet po kilku dniach roboczych. Zależy to od kraju, z którego zlecany jest przelew oraz od polityki samego banku. Ponadto klienta może zniechęcić prowizja, jaką pobierze konkretna instytucja finansowa oraz nie zawsze korzystny kurs walut.

Aby wykonać przelew międzynarodowy, należy też znać numer SWIFT oraz IBAN – jest to zwykle numer konta rozszerzony o litery oznaczające dany kraj. Długa procedura, czas oczekiwania na zaksięgowanie oraz koszty raczej nie zachęcają klientów z zagranicy do zakupów. Dlatego warto przemyśleć alternatywne rozwiązania, jakie oferuje między innymi operator płatności Przelewy24.

Sposoby na wysyłanie pieniędzy za granicę

Im więcej metod płatności będą mieli do wyboru klienci, tym większe prawdopodobieństwo, że zdecydują się na Twoją ofertę. Obecnie popularne jest płacenie przy pomocy np. portfeli wielowalutowych – Skrill, PayPal, SkyCash. O tym, jak realizowane są płatności z zagranicy, można przeczytać więcej na https://www.przelewy24.pl/.

Zakupy w sieci mogą być naprawdę wygodne, jednak należy postarać się o to, by klienci mogli szybko i sprawnie przesyłać pieniądze. Okazuje się, że wysokie standardy dotyczące tej kwestii, można utrzymać także w przypadku kupujących z zagranicy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *