Prezent Dla Gracza – Jak Go Wybrać

Wybór prezentu dla gracza może być bardzo trudny. Tym bardziej, jeśli sami nie jesteśmy związani z tym środowiskiem. Opcji jest bardzo wiele, a największym ograniczeniem dla większości z nas są koszty. Sprzęt komputerowy może kosztować w przedziale od kilkudziesięciu złotych aż po kilkaset. Rynek sprzętu gamingowego jest ogromny i z każdym dniem pojawiają się nowe produkty. Dla tych, którzy mają problem z decyzją, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych i najpopularniejszych prezentów dla gracza.

Konsola a może komputer?

Zanim przejdziemy do konkretnej listy zakupowej, warto sprawdzić, z jakiej platformy gamingowej korzysta gracz. Czy gra na komputerze PC? A może na PlayStation. Bądź Xboxie? To bardzo ważne pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć. Po co komuś sprzęt do grania na komputerze skoro go nie posiada, a gra tylko na konsoli?

Prezent do konsoli

Jeśli wiemy już, że osoba, której chcemy kupić prezent, korzysta z konsoli PlayStation bądź Xboxa możemy zastanowić się nad poniższymi przykładami prezentów:

  • Kontroler bezprzewodowy – jest to niewątpliwie jeden z lepszych prezentów dla osoby grającej na konsoli. Dzięki temu można wspólnie z obdarowanym, spędzać czas grając w jedną grę lub gdy jeden kontroler będzie podłączony do ładowania można bezprzewodowo grać przy pomocy drugiego.
  • Stacja ładowania – stacja ładowania umożliwia ładowanie wielu kontrolerów w tym samym czasie, a zarazem redukuje liczbę niepotrzebnych przewodów leżących wokół konsoli. Dzięki wygodnej i stylowej stacji ładowania kontrolery będą zawsze gotowe do gry.
  • Słuchawki – słuchawki to uniwersalny prezent zarówno dla gracza grającego na konsoli, jak i na komputerze. Gracze najczęściej wybierają słuchawki nauszne bądź wokół uszne. Dzięki dobrym słuchawkom gracz może odciąć się od dźwięków otoczenia i oddać się niezapomnianym przeżyciom płynącym w czasie grania w gry.
  • Gra – prezent w postaci gry może być jednym z najlepszych prezentów lub może być kompletnie nietrafiony. Zanim kupimy grę, dobrze jest podpytać gracza, w jakiego typu gry lubi grać oraz w jakie gry już grał, aby nie kupić takiej, którą już posiada.

Prezent dla gracza komputerowego

Dla gracza komputerowego wybór prezentów jest o wiele większy w większym zakresie cenowym. Przykładowo myszkę komputerową można kupić za 50 złotych, jak i za 500 złotych. Jeśli nie masz nic wspólnego z grami, ale chcesz kupić udany prezent gamingowy, to zapoznaj się z naszymi propozycjami i przemyśleniami.

  • Mysz komputerowa – naszą pierwszą propozycją prezentu jest mysz komputerowa. Dobra i ergonomiczna myszka może być wręcz idealnym prezentem, który przyniesie wiele radości podczas grania. Programowalne przyciski po bokach myszki mogą przydać się nie tylko w czasie grania, ale również podczas zwykłego przeglądania Internetu do przewijania stron bądź kopiowania i wklejania treści.
  • Słuchawki gamingowe – dźwięk to najważniejszy element grania w gry komputerowe. To dzięki dźwiękom możemy wczuć się w niesamowity klimat gry i przeżyć z nią wspaniałe przygody.
  • Podkładka pod mysz – na pierwszy rzut oka propozycja ta może wydawać się dosyć nudna. Aczkolwiek jest to wręcz obowiązkowe wyposażenie każdego gracza. Dzięki niej myszka jest precyzyjniejsza i jej użytkowanie jest cichsze. Podkładki mogą być twarde, jak i miękkie. Twarde są wytrzymalsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Podkładki materiałowe są cichsze oraz łatwiejsze w transporcie.
  • Klawiatura – dobra klawiatura jest w stanie zapewnić większą precyzję, odpowiednią ergonomię oraz szybkość reakcji, która jest niezwykle ważna w grach. Obecnie producenci oferują klawiatury w pełnej skali, jak również ich mniejsze odpowiedniki jak np. klawiatury 3/4. Rozróżniamy również klawiatury membranowe, które charakteryzują się niskim skokiem oraz cichszą pracą. Klawiatury mechaniczne, które są trwalsze, ale zdecydowanie głośniejsze od membranowych. Wyróżnić również można klawiatury nożycowe, które są trwalszą i stabilniejszą wersją klawiatury membranowej.

Podsumowanie

Prezentów dla graczy jest całe mnóstwo. Oprócz wymienionych już przykładów zastanowić się można nad droższymi prezentami jak np. kontroler ruchu do gier, okulary VR, kamera internetowa, dobrej jakości mikrofon bądź nowy monitor. Często zastanawiamy się jaki sprzęt komputerowy zakupić, ale klasyczne prezenty w motywach gamingowych również mogą przynieść wiele radości. Przykładowo koszulka z motywami ulubionej gry lub figurki z ulubionymi postaciami gracza.

Szukasz porządnego sprzętu? Sprawdź https://sck.pl/pl/menu/dla-gracza-193

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *