Proste wskazówki, jak wyczyścić samochód

Czyszczenie wycieraczek szyby przedniej. To coś, co wielu z nas zostawia, pozwalając na gromadzenie się wszelkiego rodzaju brudu, aż wycieraczki przedniej szyby będą w naprawdę złej kondycji. To dosyć proste zadanie – jednak często odkładamy je na przyszłość.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć trochę białego octu, położyć trochę na ściereczce lub wysokiej jakości ręczniku kuchennym (nie tanim, bo się po prostu rozpadnie), a następnie kilka razy przetrzeć gumową część wycieraczki. Zdziwisz się, ile brudu schodzi już po kilku przetarciach.

Użyj miotacza wody

Miotacz wody, czyli inaczej karcher – idealne nadaje się do usunięcia początkowej grubej warstwy brudu z samochodu. Jest szczególnie skuteczny w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, takich jak koła.

Jeśli używasz pistoletu wodnego o dużej mocy, uważaj, aby nie uszkodzić lakieru, ponieważ niektóre z tych pistoletów mogą dosłownie usunąć farbę. Większość miotaczy będzie miała kontrolę ciśnienia, więc dobrze jest zacząć od małej mocy i iść w górę.

Niektóre lepsze miotacze wody będą miały przystawkę stworzoną specjalnie do mycia samochodów. Ta, którą mam, to obrotowa miękka szczotka, w której woda przepływa przez włosie. Dodatkowo możesz mieszać mydło podczas używania blastera, który uważam za bardzo skuteczny.

Jedno słowo ostrzeżenia, mydło na ogół potrzebuje czasu, aby zacząć działać. Więc jeśli stwierdzisz, że nie widzisz żadnych baniek mydlanych, nie naciskaj przycisku mydła, bo może się okazać, że masz go o wiele za dużo. Wszystko, co musisz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość przez chwilę i powinno zacząć się dobrze mydlić.

Wskazówki dotyczące polerowania

Zapewne znasz podstawy polerowania. Delikatnie nakładasz pastę w prostych liniach, a następnie powoli usuwasz pastę miękką szmatką do polerowania. Potrzebujesz dwóch szmat; pierwszy służy tylko do nałożenia lakieru, a drugi tylko do jego ściągnięcia i nabłyszczenia. Ponadto najważniejszą częścią uzyskania wspaniałego połysku jest siła nacisku. Nie ma twardej reguły, ale po prostu spróbuj poeksperymentować z różnymi naciskami i zobacz, które z nich działają dla ciebie. Nigdy jednak nie stosuj bardzo silnego nacisku, ponieważ zwykle daje to złe rezultaty.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź https://cleanikamebli.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *