Prowadzenie księgowości dla firm – jak wybrać biuro idealne?

 

Każda firma, niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy duże przedsiębiorstwo, musi prowadzić swoją księgowość. Z tym, jak można się domyślić, zawsze wiąże się wiele obowiązków. Przedsiębiorca może robić to samodzielnie bądź stworzyć w firmie dział księgowości. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na znacznie lepsze to rozwiązanie. Mowa tu o skorzystaniu z usług biura rachunkowego. To, co jednak jest tu bardzo istotne, to właściwy wybór takiego biura. Czym się zatem kierować?

Odpowiednie kwalifikacje

Prowadzenie księgowości dla firm to bardzo odpowiedzialne zadanie. Istotne jest zatem, aby biuro rachunkowe posiadało odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie. Od kilku już lat możliwe jest prowadzenie biura rachunkowego bez specjalnego certyfikatu księgowego wydawanego przez Ministerstwo Finansów. Warto jednak wybrać biuro rachunkowe, które taki certyfikat posiada. Jest to bowiem potwierdzenie tego, że posiada ono odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia księgowości dla firm.

Polisa ubezpieczeniowa OC

Każde biuro rachunkowe musi posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jasno to wynika z obowiązujących przepisów prawa. Ubezpieczenie OC stanowi formę ochrony dla przedsiębiorcy. Jeśli biuro rachunkowe popełni błąd, który skutkować będzie nałożeniem kary na przedsiębiorcę, to opłacona ona zostanie właśnie z polisy ubezpieczeniowej. Dlatego wybierając konkretne biuro rachunkowe, zawsze sprawdzić należy, czy posiada ono ważne ubezpieczenie OC.

Zakres świadczonych usług

Kolejne istotne kryterium wyboru biura rachunkowego do prowadzenia księgowości firmy, to zakres świadczonych usług. Musi on odpowiadać na konkretne potrzeby przedsiębiorcy. Innymi słowy, jeśli w firmie prowadzona jest pełna księgowość, to wybrać należy biuro posiadające doświadczenie w tym zakresie. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe świadczy usługi doradcze. Dzięki temu przedsiębiorca zawsze będzie miał możliwość rozwiać swoje wątpliwości choćby w przypadku zmieniających się przepisów.

Kontakt z klientem

Niezwykle ważny jest także sposób kontaktu biura rachunkowego ze swoimi klientami. Komunikacja zawsze odbywać powinna się szybko i sprawnie. Dobrze, jeśli z pracownikami biura można kontaktować się online. Dotyczy to zwłaszcza możliwości przesyłania różnego rodzaju dokumentów przez internet. To znaczna oszczędność czasu.

Wybór biura rachunkowego nigdy nie powinien być przypadkowy. Prawidłowe prowadzenie księgowości firmy jest niezwykle ważne. Dlatego zawsze stawiać należy na profesjonalistów.

Więcej informacji na stronie: Biuro Rachunkowe Wieliczka.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *