Reprezentacja przed organami podatkowymi

Kontakt z organami skarbowymi bardzo często i jest kłopotliwy dla firmy oraz dla osób prywatnych. Zarówno postępowania sprawdzające, podatkowe, kontrolne lub administracyjne wymagają wiedzy prawnej z zakresu finansów, księgowości oraz podatku. Dlatego w takiej sytuacji można skorzystać z reprezentacji klienta w urzędzie skarbowym lub też w jakimkolwiek innym urzędzie.

Profesjonalna reprezentacja klienta – organy podatkowe

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga realizacji bieżących działań dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Niezbędne jest również planowanie przyszłych działań, które dążą do rozwoju firmy. Bardzo obciążone są natomiast małe przedsiębiorstwa, których zaplecze kadrowe jest niewielkie. Wówczas wszystkie zadania, które dotyczą wykonywania usług, wprowadzenia marketingu, w księgowości, obsługi kadrowej i płacowej, rozliczania z organami podatkowymi oraz kontaktów z przedsiębiorcami opierają się na bartkach niewielkiej liczby osób. Prowadzenie tychże działań firmy może dodatkowo hamować rozwój działalności oraz sprawiać, że konkurencja zdoła prześcignąć nas pod względem poszczególnych usług. Dużym obciążeniem może być także regularny kontaktowanie się z organami administracyjnymi, podatkowymi. Dlatego biuro rachunkowe to miejsca, którym zlecić można reprezentację przedsiębiorstwa w sprawach podatkowych czy księgowych. Biura rachunkowe w Krakowie posiadają zespół Radców Prawnych, praktyków biznesowych oraz doradców podatkowych, doskonale zorientowanych w kwestii prawa oraz przepisów proceduralnych. Reprezentacja klienta w urzędzie skarbowym to zatem Idealne rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw.

Jakie są usługi reprezentacji firmy w urzędzie skarbowym?

Celem reprezentowania klienta przed organami podatkowymi jest jak najbardziej korzystne załatwienie sprawy i to w krótkim terminie. Wykorzystuje się przy tym narzędzia prawne, a także fachową wiedzę doradcy prawnego. Najczęściej usługi reprezentacji przedsiębiorstwa obejmują reprezentowanie firmy przed urzędem skarbowym w postępowaniach sprawdzających, kontrolnych oraz podatkowych. Dotyczy to także prowadzenia sporów z organami podatkowymi, występowania w roli pełnomocnika przedsiębiorstwa, wsparcia merytorycznego w zbieraniu dokumentów źródłowych. Reprezentacja firmy to również sporządzanie zestrzeżeń do protokołu, odwołań do decyzji, analizy wynikające z materiału dowodowego, przygotowanie pism procesowych, ale także przygotowanie strategii działań w zakresie podejmowanych decyzji administracyjnych, kontrolnych i podatkowych.

Więcej na ModernWages.com

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *